סיליקון

ספא  פרסם כאן  מאמרים
 
 

סיליקון

סיליקון הוא מוצר שמשתמשים בו הרבה בתעשייה הקוסמטית.

למה אני קורא לזה תעשייה? ובכן, זו נהפכה לתעשייה לכל דבר.

המרדף אחרי היופי של הרבה מהאנשים וחוסר שביעות הרצון שלהם מהגוף שלהם גורם להם לפנות לשינויים קוסמטיים- בין אם זמניים או בלתי הפיכים בעליל.

חלק מהשינויים האלה נעשים מתוך בורות ואימפולסיביות- האנשים אינם מודעים לתוצאות של המעשים שלהם ומה הם בעצם עושים לגוף שלהם. אנשים כאלה פועלים מתוך בורות ואולי היו מבקשים לשנות אם הייתה להם את ההזדמנות, אבל לא תמיד זה אפשרי.

מצד שני ישנם אנשים שעושים זאת מתוך פיכחות (לפחות אני חייב להאמין שישנם אנשים שכאלה)- הם בוחרים את הבחירה שלהם, תהיה זו טעות שהם יתחרטו עליה או הבחירה הכי חכמה שהם עשו בחיים, ומודעים לכך שזו האחראיות שלהם, תהיה התוצאה אשר תהיה.

למה אנשים בוחרים לעבור שינויים פלסטיים? המרדף אחרי היופי הפך להיות אובססיה לחלק מהאנשים. אנשים כל כך מוקסמים ו\או מסנוורים ע"י מה שנחשב בעיניהם ליפה לעומת מה שנחשב בעיניהם למכוער, גס ולא אסתטי, שהם בוחרים לשנות מאפיינים של הגוף שלהם שהם חושבים למכוערים או פחות מושכים. החשיפה הזאת לתקשורת ואיך שהיא מגדירה מה יפה ומה לא עשוי לבלבל הרבה אנשים לחשוב שהם לא מספיק טובים, לא מספיק יפים ולא מספיק מושכים.

הדבר הזה משפיע על מצב הרוח שלהם, על הביטחון העצמי ועל הדימוי העצמי שלהם מול עצמם. במקרה הזה, יהיה זה טיפשי או לא, הדימוי העצמי שלהם יורד וכך גם התפקוד שלהם- אנשים אלה הופכים להיות רציניים, ממורמרים וכעוסים.

אנשים אלה עשויים לפנות, אז, לניתוחים קוסמטיים כדי להחזיר לעצמם את מה שהם תופשים כחיות ומראה צעיר או כדי לשנות מאפיינים שבעיניהם לא מושכים ולא יפים מספיק.

סיליקון זה אחד מהחומרים שמשתמשים בו בתעשייה הקוסמטית- סיליקון הוא חומר מלאכותי שמוזרק לתוך גוף האדם כדי לעבות חלקים מסוימים ולתת להם מראה יותר בשרני או יותר גדול.

סיליקון יכול להיות מוזרק לתוך גוף האדם (דבר שעשוי לא פעם לגרום לתופעות לוואי חמורות) או להיות מוכנס לתוך גוף האדם בתוך "מיכל" אטום שמונע דליפה שלו (וגם אז הדליפה לאו דווקא נמנעת לחלוטין).

סיליקון הוא חומר שנמצא מספיק עמיד לאורך זמן מצד אחד ועדיין חומר שנותן הרגשה "טבעית" מצד שני. כמו כן, לעומת מה שהיה בעבר, הוא נמצא כפחות מסוכן ויחסית בטוח (ופה, כמובן, נשאלת השאלה מה זה יחסית בטוח- יחסית למה?).

סיליקון הוא מוצר, וכמו כל מוצר בתעשיית הקוסמטיקה הוא נועד לספק איזה שהוא צורך. סיליקון נועד לספק לאנשים גוף כמו שהם חולמים עליו. סיליקון הוא, מהבחינה הזאת, מגשים חלומות, ואם אנשים מוכנים לשאת בתוצאות של המעשים שלהם (לטובה או לרעה) שיהיה להם לבריאות ובהצלחה.

בחזרה למאמרים