רפואה אלטרנטיבית

ספא  פרסם כאן  מאמרים
 
 

רפואה אלטרנטיבית

המונח רפואה אלטרנטיבית, הוא שם כולל למגוון גדול של שיטות טיפול אלטרנטיבות. היום , גם ברפואה הקונבנציונלית, סבורים כי לגוף ולנפש יש קשר ישיר. יש מגוון של שיטות  כמו: טיפול במגע, שיטות עיסוי, רפלקסולוגיה, שיאצו טווינא ועוד. רוב הרפואה האלטרנטיבית, מבוססת על הרפואה הסינית כעיקרון שהפכה להיות מקובלת ומבוקשת בקרב הרבה מטופלים בארץ.  היום ניתן למצוא הרבה מכללות המלמדות לימודי רפואה אלטרנטיבית.  המקצוע של רפואה אלטרנטיבית, הפך להיות מבוקש בהרבה קליניקות, מכוני ספא ומרפאות השייכות לקופות חולים ובתי חולים.  מי שמעוניין ללמוד לימודי רפואה אלטרנטיבית, חייב להיות בעל אינטליגנציה רגשית גבוהה כך שיוכל להיות קשוב למטופלים. יש לציין כי העולם של הרפואה האלטרנטיבית קור הרבה בפסיכולוגיה.

היכן כדאי ללמוד לימודי רפואה אלטרנטיבית?

תחום לימודי רפואה אלטרנטיבית עדיין נמצא בתחילת דרכו. מי שמעוניין להתמחות בתחום זה, יכול היום לקבל לימודי תעודה כמו במכללות שונות ללימודי רפואה מלימה. הלימודים יכולים להימשך בפרקי זמן של כמה חודשים עד ארבע שנים. יש לא מעט אנשים, הבוחרים ללמוד א לימודי הרפואה האלטרנטיבית דווקא בחו"ל, היות ושם ניתן לקבל תואר אקדמאי. לימודי רפואה אלטרנטיבית, מקנים לתלמידים ידע תיאורטי רחב. תנאי הקבלה ללימודים בתחום זה הם אינם קשים וברוב המוסדות ללימודי הרפואה האלטרנטיבית, מבקשים תעודת בגרות. מטפלים שסיימו את הלימודים, יוכלו להשתלב בקופות החולים או בבתי הטבע וגם בקליניקות פרטיות.

למצוא עבודה כבר לקראת סיום הלימודים

ברוב המוסדות המלמדים רפואה אלטרנטיבית, מציעים עבודה מעשית כחלק מהלימודים. רוב התלמידים הלומדים רפואה אלטרנטיבית, מחפשים כבר מקומות עבודה בהם יוכלו להתמחות, דבר שמקל עליהם במציאת מקום עבודה כבר בסיום הלימודים. תחום רפואה האלטרנטיבית, נחשב עדיין כתחום שממשיך להתפתח, ככל שהזמן עובר, כך הרבה מטופלים מבינים כי רפואה אלטרנטיבית היא פתרון יעיל להרבה סוגים של כאבים כמו לאחר ניתוחים פלסטיים - http://www.nituachaf.co.il ומחלות שונות והרבה אנשים שטיפלו באמצעות הרפואה האלטרנטיבית יעידו כי הטיפולים השונים עזרו להם הרבה. הרבה אנשים הגיעו למטפלים האלטרנטיביים, לאחר שטיפלו באמצעות הרפואה הקונבנציונלית והחליטו כי הם מעוניינים לשלב טיפול אלטרנטיבי בנוסף. רוב הטיפולים ברפואה אלטרנטיבית מבוססים כמובן על הרפואה הסינית והיפנית.  

בחזרה למאמרים